Zwycięstwa Jakuba Tupko w Gliwicach i we Wrocławiu

Pracowity weekend ma za sobą uczeń naszej szkoły – Kuba Tupko (klasa 5B).

W Gliwicach (piątek, sobota), na pięknej pływalni „Olimpijczyk” odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12,13 letnich. W zawodach wzięło udział ponad 200 najlepszych zawodników województw śląskiego i opolskiego. W piątek Jakub odniósł zdecydowane zwycięstwo na swoim koronnym dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Na 400 metrów stylem dowolnym zajął wysoką 4 lokatę. W sobotnie popołudnie zwyciężył na dystansie 200 metrów stylem klasycznym, a także zdobył brązowy medal na 100 metrów stylem dowolnym. Na odpoczynek czasu nie było zbyt wiele ponieważ w niedziele uczeń klasy 5B udał się do stolicy dolnego śląska. Na pływalni olimpijskiej „Orbita” we Wrocławiu, rywalizował w zawodach – SwimMania Dolnośląska Liga Pływacka. W zawodach wystartowało 540 zawodników z 25 klubów. Kuba startował 2krotnie. Zwyciężył na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, a w rywalizacji 100 metrów stylem dowolnym zajął miejsce 4 miejsce.