„Zaloguj się do Dwójki”

W ramach akcji „Zaloguj się do Dwójki” nasza szkoła wzięła udział w zajęciach otwartych prowadzonych przez nauczycieli szkół średnich. Aby wyjść naprzeciw trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się dzisiaj młodzież, skorzystaliśmy z możliwości udziału w zdalnych lekcjach, kierowanych do uczniów klas ósmych szkół podstawowych, prowadzonych przez Nauczycieli Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu.

Wybrane przez nas zajęcia w formie wirtualnej wizyty na lekcji przeprowadzone zostały na języku angielskim, matematyce i zajęciach z Wychowawcą w klasie 8a. Dzięki współpracy z placówką
w Opolu uczestniczyliśmy w zajęciach pt.: „South Korean schools”- speaking and listening with BBC documentaries” prowadzonych przez Panią Katarzynę Kotlińską oraz mieliśmy okazję zgłębiać tajniki matematyki na lekcji: „Proste jak matematyka, czyli jak odczarować matematykę?”, a także, jakże ważny przed Egzaminem Ósmoklasisty temat: „Pułapki egzaminacyjne”.

Aby rozładować napięcie przed nadchodzącymi egzaminami uczestniczyliśmy również w warsztatach prowadzonych przez panią Pedagog Natalię Skrocką pt: „Stres mi nie straszny! – radzenie sobie ze stresem z elementami techniki mindfulness – uważności”.

Dzięki takim projektom międzyszkolnym mieliśmy okazję poznać nowych, wspaniałych ludzi, zaobserwować ciekawe metody pracy, a także rozwijać swoje zainteresowania.

Dziękujemy za takie akcje i za ciepłe przyjęcie naszych Uczniów! J

Koordynator: Magdalena Grześkowicz