Wycieczka do westernowego miasteczka ,,Twinpigs” w Żorach

Dnia 10.06.2021 r. w promieniach czerwcowego słońca uczniowie klasy 3a udali się na wycieczkę do westernowego miasteczka ,,Twinpigs” w Żorach. Spośród mnóstwa atrakcji zwiedziliśmy między innymi wioskę indiańską, gdzie na gości czekają wnętrza tipi i historie z życia Indian.

W Tajemniczym Podziemiu moc ekscytujących wrażeń dostarczyła nam przejażdżka w głąb opuszczonej kopalni…a wszystko to za sprawa projekcji animacji w technice 3D, gdzie
widzowie są nie tylko obserwatorami, ale i bohaterami wydarzeń.

Inscenizowany pokaz „Pojedynek Rewolwerowców” odgrywany na ulicach westernowego miasteczka to chwile grozy ale i świetna zabawa. W pokazie udział biorą najwyższej klasy kaskaderzy i animatorzy.
Moc atrakcji oraz pyszny obiad nie były końcem wyprawy. Zwiedziliśmy również
Muzeum ognia, które łączy w sobie funkcje edukacyjne i rozrywkowe. Ekspozycja tego wyjątkowego centrum poświęcona jest wiedzy na temat energii i ognia od czasów najdawniejszych aż do dnia dzisiejszego. Uczestnicy przeprowadzili szereg niesamowitych doświadczeń związanych z energią jaką daje ogień. Po pełnym atrakcji dniu, zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do swoich domów.

Karina Pordzik

 


Skip to content