WYCIECZKA DO OPOLSKIEGO TEATRU LALKI I AKTORA

24 stycznia uczniowie klasy 2C wzięli udział w spektaklu pt.: „Hokus pokus, czary mary…i król”. Król, wiedziony chęcią posiadania syna, zwraca się o pomoc do trzech wiedźm. I tu zaczyna się historia pełna niespodziewanych zwrotów akcji i komediowych gagów… To spektakl trochę o tym, że z powodu gapiostwa wiedźm, które zaczęły mieć powoli problemy ze starzeniem się, sam król nie miał szansy na rzetelne dziecięce wychowanie i edukację. W związku z tym jedna z wiedźm próbuje go zaprowadzić do szkoły….

Uczniowie wraz z Królem dowiedzieli się, że „nie ma lepszego Nauczyciela niż samo Życie”. Spektakl zadziałał nie tylko na zmysły wzrokowe i słuchowe, ale także zapachowe, bowiem na scenie gotowała się zupa, co pobudziło nasze apetyty.

Kameralna atmosfera, bliskość aktorów, niezwykła scenografia wywarła na młodych odbiorcach niesamowite wrażenie. Na koniec mogli zrobić sobie zdjęcie z aktorem odgrywającym główną rolę.

Potem był mały przerywnik na ciepły posiłek. Następnie wycieczkowicze udali się na krótki spacer po opolskim rynku.

Zadowoleni, pełni nowych doświadczeń wrócili do domu.

Irena Mikołajczyk, Beata Szott