Wojewódzkie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Pływaniu

Medale podczas Wojewódzkich Zawodów Pływackich!!! W dniu 22.04.2022 na krytej pływalni w Kędzierzynie – Koźlu, odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Pływaniu. W zawodach udział wzięło 10 szkół z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowało 26 uczniów. Nasze 4 drużyny do Zdzieszowic przywożą 4 okazałe puchary. W kategorii (klas 4-6), drużyna dziewcząt w składzie: MAJA SIERADZ, AGATA MUSIAŁEK, NIKOLA HADZICKA, MAJA MACIASZCZYK, KAJA KARCZEWSKA, KIELCZYK VANESSA, KALINA JÓZEFOWICZ, ŁUCJA KRUPA zdobyły wysokie 4 miejsce! Chłopcy (w kategorii klas 4 – 6) po wspaniałej walce zajęli 2 miejsce, minimalnie ustępując uczniom ze szkoły w Kędzierzynie. Srebrne medale otrzymali – KACPER GROCHLA, JAKUB TUPKO, JAN CHLONDOWSKI, MATEUSZ ZAMSZYN, SZYMON TROJANOWSKI, DAWID KORONA, DOMINIK MAZUREK. W kategorii (klas 7-8) brązowe medale i puchar za 3 miejsce w Województwie zdobyły: ROKSANA HADZICKA, ANNA JANUS, NADIA SANECKA, JULIA WIATROWSKA, JULIA DOBISIAK, WIKTORIA WALA! Chłopcy (klasa 7-8) w składzie: KAROL NIEWIADOMSKI, PAŁUBIAK PAWEŁ, PIOTR ŁOPACIUK, KACPER JAGIEŁŁO, MACIEJ ŻYTKO, zdobyli wysokie 4 miejsce! Zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Zawodnicy stoczyli wspaniałą walkę, głośny doping i duże emocje kibiców było widać i słychać na trybunach.

Po startach drużynowych odbyły się starty indywidualne. Uczniowie Kacper Grochla (klasa 7B) płynąc na dystansie 25metrów stylem grzbietowym, oraz Jakub Tupko (klasa 5B) płynący 25 metrów stylem klasycznym – zostali Szkolnymi Mistrzami Województwa Opolskiego w Pływaniu!

Serdeczne gratulacje!