Wigilia w klasie 2a

Wigilia w klasowej rodzinie

Boże Narodzenie to czas, w którym członkowie rodziny, spotykają się, by wspólnie przeżywać narodziny Pana.  Klasa II a to bardzo duża rodzina i 20 XII 2019 roku, usiadła przy długim stole, by pielęgnować tradycje przekazane nam przez poprzednie pokolenia. Wieczór wigilijny w naszej klasie zaczął się nietypowo, bo o 8 rano. Na początku przypomnieliśmy sobie historię Maryi i Józefa szukających miejsca na nocleg. Wspólnie zastanawialiśmy się, dlaczego dziś Jezus urodziłby się w stajence a nie w naszych domach.

Po tej niezwykłej lekcji, z białym opłatkiem w ręku, składaliśmy sobie życzenia, by w końcu usiąść przy bogato zastawionym przez naszych kochanych rodziców stole i wspólnie zjeść barszcz z uszkami i pierogi. Nasycenie dobrym jedzeniem, jak tradycja nakazuje, rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie. Zagraliśmy też na flecie kolędę ćwiczoną na zajęciach.

Potem znowu, siedząc przy wspólnym stole, ozdabialiśmy pachnące korzennymi przyprawami pierniki. Cóż to była za frajda! Zobaczcie sami, jakie cuda zrobiliśmy!

Kiedy tak zajęliśmy się pracą pod choinką pojawiły się prezenty!!!! Doprawdy cudowny „wieczór wigilijny”.

Na koniec bawiliśmy się szukając słów związanych ze świętami do hasła Boże Narodzenie. Momentami tak intensywnie myśleliśmy, że słychać było  przysłowiową muchę.

Czas upłynął niepostrzeżenie. Pozostało nam tylko pożegnać się z uśmiechem na ustach i słowami – Wesołych Świąt.

Wszystkiego dobrego dla wszystkich od klasy II a.


Skip to content