WIECZORNICA z okazji Święta Niepodległości

12 listopada br. w sali kinowej w Zdzieszowicach odbyła się wieczornica multimedialna z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie PSP nr 2 i PSP nr 3 pod opieką P. Elżbiety Gasz i P. Janusza Pajkierta przygotowali i przedstawili patriotyczne widowisko artystyczne, którego tłem były utwory liryczne poetów polskich, a ich ilustracją – prezentowane slajdy z trafnie dobraną muzyką poważną słynnych kompozytorów- z Chopinem na czele. Uczniowie w pieczołowicie dobranych kostiumach znakomicie wcielili się w postacie historyczne tamtych czasów. Dopełnieniem całości były prezentowane pieśni patriotyczne, nad którymi opiekę sprawowała P. Barbara Szady, a które ochoczo podchwytywała publiczność na widowni.

Goście zgromadzeni na uroczystości, wśród których byli Włodarze i mieszkańcy miasta, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych oraz społeczność uczniowska obu szkół, nagrodzili naszych młodych artystów – aktorów gromkimi brawami za wyraz artystyczny spektaklu.

Szczególne podziękowania za wkład pracy należą się Panu Burmistrzowi Arturowi Gaszowi, który w zastępstwie za nieobecnego ucznia zasiadł za konsolą obsługującą efekty wizualne i dźwiękowe uroczystości. Brawo!

Wieczornica okazała się wspaniałą lekcją historii, pełną patriotycznych wzruszeń i  refleksji  oraz  radości ze Święta Niepodległości.

Autor:

Janusz Pajkiert