„Wczoraj jeszcze przedszkolaki, a dzisiaj już pierwszaki”

30 października 2019 r. nasza szkoła przyjęła do grona swoich uczniów najmłodszych, czyli pierwszoklasistów.  A wszystko to wydarzyło się podczas pięknej uroczystości „Pasowania na Ucznia”. Zaszczytu tego dostąpiły dzieci z klasy I A, I B i I C. Zanim jednak nastąpił ten ważny moment, uczniów przywitała Dobra Wróżka z pięknymi darami i zaprosiła wszystkie dzieci w podróż do różnych krain. Tam czekały na klasy Bajkowe Postaci z różnymi zadaniami do wykonania, a nagrodą były klucze – symbole Krainy Śpiewu i Tańca, Pracy, Miłości i Mądrości. Dzieci zdobyły wszystkie klucze prezentując swoje umiejętności wierszem, piosenką, tańcem i grą na instrumentach.

Po części artystycznej nadszedł uroczysty moment  ślubowania, po którym Dyrektor szkoły pani Marzena Drabik – Klimek dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3″. Każdy pierwszak otrzymał „Dyplom Pasowania na Ucznia” oraz upominki. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.