Uczniowie klas trzecich z wizytą u Świętego Mikołaja

W poniedziałek, 2 grudnia uczniowie klas 3A i 3B z wychowawcami odwiedzili Wielką Fabrykę Elfów, która w okresie przedświątecznym otwiera swe podwoje w Fabryce Porcelany w Katowicach. Uczniowie wzięli udział w świątecznych przygotowaniach, pomagając Elfom stworzyć Eliksir Świętego Mikołaja.

Wizyta pełna przygód rozpoczęła się od przedstawieniu, podczas którego uczestnicy dowiedzieli się, że Mikołaj wypił przypadkowo Eliksir Antyświąteczny i nie ma ochoty na rozdawanie prezentów i odwołuje Święta. Uczniowie pod przewodnictwem Elfów odwiedzali  wiele pomieszczeń, poszukując składników na Odczarowujący Eliksir Świąteczny, a przy okazji uczestniczyli w ciekawych grach i zabawach ruchowych, zręcznościowych, rozwiązywali zagadki logiczne i zadania edukacyjne. Jednym z punktów było również pisanie listów do Świętego Mikołaja. Zebranie wszystkich niezbędnych składników i przygotowanie eliksiru odczarowującego Mikołaja umożliwiło uczniom spotkanie z Nim. Wszyscy uczestnicy zabawy mogli porozmawiać osobiście Mikołajem, a na zakończenie zostali obdarowani Dyplomami Pomocnika Elfa i drobnymi upominkami. Zabawa była wspaniała!

Dorota Maria Czernysz
Anna Szpak