U nas znowu góra grosza była największa w całej Polsce

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Zdzieszowicach  bierze czynny udział w różnych akcjach i zbiórkach  charytatywnych. Podjęte działania rozwijają  empatię, uczą większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych ludzi, ale  przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zadziałać więcej. Uczniowie wiedzą ,że każdy gest, nawet najdrobniejszy, zmienia świat, czyjś świat…

„Góra Grosza” – ogólnopolska akcja, w której nasza szkoła bierze aktywny udział. Celem przedsięwzięcia jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom. Polega ona na zbiórce monet, tych nawet najdrobniejszych. Ta akcja pokazuje najmłodszym, jaka siła tkwi w skromnej, lecz zbiorowej pomocy. Jeśli wiele osób da nawet niewiele, można osiągnąć sukces, można zadziałać dla dobra potrzebujących  w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie” .  Akcję w szkole, z sukcesem, co roku koordynuje pani Urszula Oleksin. 16 stycznia w sali gimnastycznej, specjalnie przygotowanej na tę uroczystość, odbyło sie podsumowanie XIX edycji akcji. Z tej okazji   miło nam bylo gościć panią burmistrz Sybilę Zimerman, Przewodniczącego Rady Miejskiej pana Edwarda Paciorka,dyrektora domu dziecka we Wrocławiu, członka Zarządu Towarzystwa “Nasz Dom” – panią Hannę Jednaszewską, ogólnopolską koordynatorkę akcji panią Elżbietę Prządkę oraz przewodnicząca rady rodziców-panią Katarzynę Kaczmarczyk.Pani Jednaszewska oficjalnie ogłosiła, że nasza szkoła usypała najwyższą górę grosza w całej Polsce – uzbieraliśmy prawie  7tysięcy zł .Podziękowała całej społeczności uczniowskiej i na ręce pani dyrektor szkoły-Marzeny Drabik-Klimek wręczyła nagrodę. Jest to już nasza 4 nagroda!
Impreza okraszona była występami uczniów.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i ich rodzicom, że otworzyli swoje serca i tak hojnie wsparli inicjatywę. „Dobroć dawana innym, zawsze do nas powraca..”

Anna Kulig-Gabryś