Sukces naszego ucznia Jakuba Tupko

Wspaniałe informacje dotarły do nas z pływalni „H2Ostróg” w Raciborzu, gdzie bardzo udanie startował nasz uczeń klasy 5B – Jakub Tupko!

W dniach 12-13.03.2022 w Raciborzu, odbyły się Mistrzostwa Szkół Sportowych (do nie dawna Mistrzostwa Polski Szkół Sportowych) które odbywają się od 25 lat. Zawody te mają rangę centralną (ogólnopolską) i co sezon ukazują się w kalendarzu imprez centralnych Polskiego Związku Pływackiego. Są to jedyne zawody organizowane przez Polski Związek Pływacki, gdzie rywalizują najlepsi uczniowie polskich szkół – mistrzostwa sportowego, szkół sportowych, lub klas pływackich. W ten weekend w zawodach wzięło udział 350 zawodników z 34 szkół sportowych. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2009 i młodsi oraz 2007 i 2008. Do Raciborza przyjechali uczniowie m.in ze Szczecina, Bydgoszczy, Kędzierzyn-Koźla, Opola, 2 szkoły z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Opola, Lublina, Gliwic, Tych, Radlina, Raciborza, Chrzanowa, Koszalina, Oświęcimia. Wśród najlepszych zawodników z największych miast w Polsce naszą szkołę reprezentował Jakub Tupko (5B), który klasyfikowany był razem ze swoimi o rok starszymi kolegami. Nie przeszkodziło to w odniesieniu wspaniałego sukcesu. Jakub wystartował 4-krotnie. Pierwszego dnia w porannych eliminacjach na 100 metrów stylem klasycznym uzyskał 7 czas co dało mu możliwość udziału w popołudniowym finale w którym poprawiając rekord życiowy (uzyskany rano) zajął 8 miejsce (a w swojej kategorii wiekowej 2 miejsce!). Chwilę później Kuba zwyciężył płynąc na dystansie 200 metrów stylem zmiennym w finale B – poprawiając rekord życiowy uzyskany rano o 3 sekundy! Kuba finalnie zdobył 9 miejsce (3 w swojej kategorii wiekowej!). W niedzielny poranek odbyły się eliminacje. Kuba wystartował na 200 metrów stylem klasycznym – poprawiając „życiówkę” o 2 sekundy awansował do finału A z 8 rezultatem – w finale przesunął wynik z eliminacji o 2 sekundy zajmując 7 miejsce (2 w swojej kategorii). Na dystansie 100 motylkiem pobił rekord życiowy o 10 sekund – ostatecznie dało to 22 miejsce – (7 miejsce w swojej kategorii wiekowej)!

Ogromne emocje, ogromne zmęczenie, ale także ogromna satysfakcja! Uczeń naszej szkoły wśród najlepszych pływaków w Polsce! Brawo!