Realizujemy projekt „Otwarta firma”

W dniu 18 listopada 2019 roku uczniowie klas VIII uczestniczyli w wycieczce do firmy „Multiserwis”. Wyjechaliśmy tam w ramach zajęć z Doradztwa Zawodowego realizując projekt „Otwarta Firma”, biorąc udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości. Zostaliśmy zaproszeni przez szefostwo w/w firmy, a po przedsiębiorstwie oprowadzali nas jej pracownicy. Nad całością czuwał kompetentny zespół pracowników, którym sprawnie zarządzały panie Joanna Bochenek i Iwona Małkiewicz.

Kiedy dotarliśmy na miejsce podzielono nas na trzy grupy, zaznajomiono z przepisami BHP i mogliśmy zwiedzić cały zakład. Poznaliśmy jego historię i warunki związane z zatrudnieniem. Weszliśmy na halę produkcyjną, oglądaliśmy stanowiska pracy bezpośrednio na produkcji ( m.in. blacharz izolacji przemysłowych, monter izolacji przemysłowych, zbrojarz). Zwiedziliśmy poszczególne działy i podpatrywaliśmy pracowników na stanowiskach pracy. Ponadto pracownik kadr wyjaśnił uczniom jak wygląda praktyczna nauka zawodu w tym zakładzie, wspomniał o obowiązkach i przywilejach młodocianych adeptów zawodu.