Projekt dla zerówek i klas I – III szkół podstawowych

pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy

„Zdrowo jem, więcej wiem”

• W październiku klasa I A przystąpiła do realizacji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”.
  • Celem projektu jest zdobycie wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych, a przede wszystkim możliwość zmiany stylu życia na zdrowszy i bardziej aktywny.
  • Pełni zapału wszystkie dzieci z klasy I A podjęły wyzwanie i zabrały się do działania. Rozpoznawały warzywa i owoce wszystkimi zmysłami, rysowały i dzieliły na grupy warzywa i owoce jakie znają, układały warzywno – owocowe puzzle oraz zagadki do nich, tworzyły piramidę żywieniową, projektowały medal siłaczka i bawiły się sportowo.
  • A oto krótka relacja z zajęć:

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACJI PROZDROWOTNEJ

„ ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”

„Smacznie, zdrowo, kolorowo” – pod takim hasłem odbyły się zajęcia w klasie II C w ramach projektu.

Celem zajęć było zdobycie wiedzy o zdrowym odżywianiu, wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych, a także zdobycie cennych umiejętności takich jak praca w grupie.

Uczniowie wzięli udział w konkursach: „ Czy wiesz, co jesz?”, „ Czy wiesz, co to jest?”. Rozpoznawali przyniesione owoce i warzywa, badali cechy owoców i warzyw różnymi zmysłami. Zaplanowali dzień z owocami i warzywami – do każdego posiłku dobierali porcję owoców i warzyw. Uświadomili sobie, że owoce i warzywa mają dużą wartość odżywczą i  ich obecność w codziennej diecie jest niezbędna. Wykonali również zadanie domowe – „ Mój owocowo-warzywny tydzień”. Przez 7 kolejnych dni dzieci obserwowały jakie danego dnia zjadły owoce i warzywa oraz ile ich było, a następnie wykonały ich rysunki. Na koniec zostali wyłonieni król i królowa warzyw i owoców. Królem został Oliwer Brudek, królową została Kaja Karczewska.

Przygotowała: Irena Mikołajczyk