OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACJI PROZDROWOTNEJ

„ ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”

„Smacznie, zdrowo, kolorowo” – pod takim hasłem odbyły się zajęcia w klasie II C w ramach projektu.

Celem zajęć było zdobycie wiedzy o zdrowym odżywianiu, wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych, a także zdobycie cennych umiejętności takich jak praca w grupie.

Uczniowie wzięli udział w konkursach: „ Czy wiesz, co jesz?”, „ Czy wiesz, co to jest?”. Rozpoznawali przyniesione owoce i warzywa, badali cechy owoców i warzyw różnymi zmysłami. Zaplanowali dzień z owocami i warzywami – do każdego posiłku dobierali porcję owoców i warzyw. Uświadomili sobie, że owoce i warzywa mają dużą wartość odżywczą i  ich obecność w codziennej diecie jest niezbędna. Wykonali również zadanie domowe – „ Mój owocowo-warzywny tydzień”. Przez 7 kolejnych dni dzieci obserwowały jakie danego dnia zjadły owoce i warzywa oraz ile ich było, a następnie wykonały ich rysunki. Na koniec zostali wyłonieni król i królowa warzyw i owoców. Królem został Oliwer Brudek, królową została Kaja Karczewska.

Przygotowała: Irena Mikołajczyk