Programy do kontroli rodzicielskiej

Rozwój technologii niesie dla najmłodszych nie tylko ogromne szanse rozwoju, ale także zagrożenia, o których nie zawsze są świadomi ich rodzice.

Poznajcie najlepsze programy do kontroli rodzicielskiej.

Każdy zgodzi się, że dbanie o bezpieczeństwo dzieci jest niezwykle ważną sprawą nie tylko dla rodziców, ale dla każdego dorosłego. Nieustannie przestrzegamy najmłodszych przed prawdopodobieństwem wypadków, podejmowaniem ryzyka czy szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, uznając ich ochronę za priorytet. A czy ktoś zwraca uwagę, co nasze pociechy robią przed komputerem, zamknięte w swoich pokojach? Nie wszyscy są świadomi, że coraz więcej zagrożeń możemy znaleźć w sieci i są to nie tylko nieodpowiednie witryny, ale także nieocenzurowane treści lub portale, które wykorzystują niewiedzę najmłodszych, aby zyskać benefity. Codzienne kontrolowanie stron internetowych, odwiedzanych przez dzieci i nastolatki, może okazać się bardzo czasochłonne, a poza tym godzić w ich prywatność, do której mają pełne prawo. Są jednak aplikacje, które pozwolą każdemu dorosłemu na automatyczne blokowanie niewłaściwych treści podczas gdy z komputera korzystają dzieci. Programy do kontroli rodzicielskiej są wyposażone w inteligentne algorytmy, monitorujące aktywność najmłodszych dla ich większego bezpieczeństwa. I wcale nie trzeba wydawać na nie fortuny, a przy niewielkim wysiłku każdy opiekun może spać spokojnie. W zestawieniu prezentujemy najlepsze programy do kontroli rodzicielskiej, które możecie bez strachu zainstalować na komputerach swoich pociech.

Beniamin – najlepszy program do kontroli rodzicielskiej (https://beniamin.pl/)

Za pomocą podstawowych zabezpieczeń pozwala na blokowanie treści niedostosowanych dla dzieci, na przykład witryn o tematyce erotycznej. Ten program do monitorowania aktywności w sieci pozwala jednak na dużo więcej niż niewyświetlanie konkretnego typu stron internetowych. Jest on w stanie ograniczyć funkcjonalność komputera, czyli na przykład blokować uruchamianie komunikatorów internetowych lub ściąganie plików z niepewnych źródeł. Interfejs w języku polskim pozwala na łatwą nawigację w programie i dostosowanie tych parametrów, które chcemy wykorzystać do ochrony naszych pociech.

Opiekun dziecka w internecie (https://www.opiekun.pl/)

Polski program Opiekun dziecka w internecie to aplikacja stworzona z myślą o uchronieniu najmłodszych przed zagrożeniami płynącymi z przyswajania treści widocznych na stronach internetowych, niewłaściwych w stosunku do wieku. Jest on wyposażony w mechanizmy oceny zawartości witryn sieciowych, dzięki któremu możemy zablokować strony o tematyce pornograficznej, a także związanej z przemocą, sektami, satanizmem, terroryzmem oraz narkotykami. Jeśli niektórych przekonują jedynie liczby, baza programu Opiekun dziecka w internecie zawiera ponad 780 tys. adresów URL oraz około 3500 blokowanych słów i zwrotów w 7 językach europejskich. Warto wiedzieć, że nad tworzeniem algorytmów, które pozwalają programom funkcjonować w ten sposób, w Polsce i na całym świecie każdego dnia pracują setki osób zatrudnionych w organizacjach, zajmujących się pilnowaniem bezpieczeństwa nieletnich w sieci.

Kaspersky Safe Kids Free (https://www.kaspersky.pl/safe-kids)

Program do kontroli rodzicielskiej spod szyldu jednej z najlepszych firm zapewniających antywirusową ochronę przed zagrożeniami płynącymi z sieci nie może zawieść oczekiwań żadnego opiekuna. I tak też jest – Kaspersky Safe Kids Free posiada wiele rozbudowanych funkcji, dzięki którym nasze pociechy będą miały zapewniony najwyższy stopień bezpieczeństwa. Bezpłatna wersja programu posiada możliwość zarządzania aktywnością internetową, korzystaniem z aplikacji oraz urządzeń. Oznacza to, że będziemy kontrolować zarówno strony, które odwiedzają nasze pociechy, jak i to, z jakich programów korzystają. Wersja płatna Kaspersky Safe Kids Free wyposażona jest w dodatkowe funkcje, które dokładnie określą lokalizację dziecka, będą monitorować ich aktywność na portalach społecznościowych typu Facebook oraz sprawdzą połączenia telefoniczne i SMS-y pod kątem nieodpowiednich słów i zwrotów. Powiadomienia o zagrożeniach dotrą do rodziców w czasie rzeczywistym w formie alertu dostarczonego na telefon komórkowy lub e-maila.

 

Źródło:

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/najlepsze-programy-do-kontroli-rodzicielskiej/n764ggs


Skip to content