Pierwszy dzień wiosny

21marca 2022 r. uczniowie z klasy 7C i 8A pod opieką opiekunów, w wiosennych nastrojach wybrali się na wycieczkę integracyjną z naszą nową uczennicą z Ukrainy. Wybraliśmy się do Kędzierzyna –Koźla na seans filmowy „Uncharted”. Film przygodowy z udziałem Toma Hollanda podbił serca młodzieży, zwłaszcza, że bazował na znanej im serii gier komputerowych. To nie była jedyna atrakcja tego dnia. W ramach doradztwa zawodowego odwiedziliśmy II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor, skorzystaliśmy z możliwości obejrzenia placówki od środka. Pani Wicedyrektor, mgr Koryna Warzecha, poświęciła nam swój czas i oprowadziła nas po szkole, przybliżając nam dostępne profile oraz możliwości rozwoju zainteresowań, jakie proponuje placówka. Obejrzeliśmy klasopracownie, zaplecze sportowe i miejsca odpoczynku tzw. „Paleciak”, gdzie spotkaliśmy byłych absolwentów „Zdzieszowickiej Trójki”, którzy z zadowoleniem promowali swoją nową szkołę.

Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie naszych uczniów i mamy nadzieję, że pomoże to ósmoklasistom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej

Opracowanie: Magdalena Grześkowicz