Ozdoby choinkowe własnoręcznie wykonane

W poprzedzającym święta Bożego Narodzenia Adwencie panował niegdyś piękny, jednoczący domowników zwyczaj wspólnego wykonywania ozdób choinkowych: papierowych łańcuchów, siatek i koszyczków na bakalie, wisiorków, „jeżyków”, pajączków, gwiazdek, aniołków, baletnic i wielu innych. Zwyczaj przystrajania świątecznych drzewek własnoręcznie wykonanymi zarówno przez dzieci, jak i dorosłych zabawkami był nieodłącznym elementem przygotowań świątecznych. Aby podtrzymać tą wspaniałą tradycję uczniowie klasy 3a i 3 b  z pomocą rodziców przygotowali piękne, kreatywne i bardzo precyzyjnie wykonane ozdoby, którymi zostało przyozdobione drzewko na szkolnym korytarzu.

Dorota Maria Czernysz

Sabina Olczyk- Lepich