OGÓLNOPOLSKA AKCJA – „RAZEM NA ŚWIĘTA”

„ Człowiek jest tyle wart , ile jest warta dobroć jego serca, którą dzieli się z innymi”

„Razem na Święta”

Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Zdzieszowicach w piękny sposób zrealizowali dewizę, że warto pomagać, bo dobro wraca.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem inicjatywy było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnoty i więzi międzypokoleniowych. Dzięki otwartym sercom udało się  przekazać Domowemu Hospicjum dla Dzieci w Opolu 264 opakowania chusteczek nawilżanych. Zabawki, maskotki, gry edukacyjne oraz odzież trafiły do Domu Dziecka w Strzegowie. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Patriotycznym z Kędzierzyna Koźla, które zorganizowało akcję „Jeden naród ponad granicami”  mogliśmy przekazać paczki żywnościowe Polakom mieszkającym na Kresach. Uczniowie przygotowali również przepiękne kartki świąteczne z życzeniami dla Kresowiaków.

Ilość zebranych darów przerosła nasze oczekiwania! Pokazało to, że ludzie potrafią otworzyć swoje serca i nie są obojętni na potrzeby innych ludzi.