NIEZWYKŁA LEKCJA HISTORII

17 czerwca uczniowie klas siódmych odwiedzili Centralne Muzeum Jeńców Wojennych
w Łambinowicach. W ramach żywej lekcji historii uczniowie zwiedzili Stary Cmentarz Jeniecki. Mieli również okazję zobaczyć zachowane elementy infrastruktury obozowej znajdujące  się na terenie byłego Stalagu 318/VIII F (344) Lamsdorf. Uwagę uczniów zwrócił  zrekonstruowany segment jednego z baraków murowanych, wieża wartownicza i ogrodzenie
z drutu kolczastego. W salach muzeum zobaczyli zdjęcia, dokumenty, przedmioty codziennego użytku, odzież zachowaną z czasów  wojny.

Tę niezwykłą lekcję historii wzbogaciła projekcja filmu edukacyjnego o powstaniu obozu jenieckiego w Łambinowicach.

Pod Pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych uczniowie zapalili znicze i minutą ciszy uczcili  pamięć  wszystkich jeńców zmarłych w latach II wojny światowej w obozach jenieckich Lamsdorf.

Koźmińska-Łania