Lekcja kulturowa „HALLOWEEN”

W nawiązaniu do kultury krajów anglojęzycznych, 30 października w naszej szkole obchodziliśmy Halloween. Nasi uczniowie mogli znaleźć się przez chwilę w klimacie zwyczajów anglosaskich. Celem lekcji było zainteresowanie uczniów inną kulturą, zapoznanie ze słownictwem dotyczącym Halloween oraz rozwijanie sprawności językowych i zainteresowań uczniów. Z okazji święta wykonaliśmy gazetkę okolicznościową na holu oraz  dekorację sali językowej. W tym dniu świetnie się bawiliśmy przy muzyce, uczyliśmy się nowych słówek poprzez piosenki i krótkie filmy kulturowe. Nie zabrakło też mini disco dla naszych milusińskich z klas I-III, którzy zaskakiwali nas oryginalnymi strojami na Halloween. Dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Przygotowała: Magdalena Grześkowicz