Konkurs „PARTNERSTWO MA ZNACZENIE”

Nasza szkoła wraz ze Publiczną Szkołą Podstawowa nr 1 w Zdzieszowicach brała udział w konkursie „PARTNERSTWO MA ZNACZENIE” organizowanym przez Niemieckie Towarzystwo Oświatowe.

Konkurs opowiadał w jaki sposób wygląda współpraca szkół z lokalnymi kołami DFK Mniejszości Niemieckie.

Zdobyliśmy II miejsce, nagrodę pieniężną oraz wiele gier, książek i różnych gadżetów.

Współpraca odbywała się w różnych obszarach. Braliśmy udział w wielu warsztatach organizowanych przez mniejszość, często występowaliśmy z programem artystycznym umilając imprezy okolicznościowe, wyjeżdżaliśmy na wspólne wycieczki np. spływ kajakarki, rejs statkiem, jarmarki bożonarodzeniowe (Wiedeń, Praga, Drezno, Budziszyn, Wrocław), wyjazdy krajoznawcze np. do Opola do ogrodu zoologicznego, do Zamku w Pszczynie, wycieczka do Niemiec (Spreewald).

Najważniejszą jednak ofertą, z której korzysta wiele naszych dzieci jest nauka języka niemieckiego już od 3 do 16 roku życia, a także możliwość nauki gry na instrumentach dla wszystkich dzieci Gminy Zdzieszowice.

Gratulujemy i życzymy dalszej współpracy!!!