II ŚNIADANIE – DLA UCZNIA DOŁADOWANIE

II ŚNIADANIE – DLA UCZNIA DOŁADOWANIE

Pod takim hasłem 13.10.2021 odbyły się zajęcia w klasie 1b w ramach unijnego projektu „Program dla szkół”.

Celem zajęć było:

– poznanie produktów z poszczególnych pięter Piramidy zdrowego żywienia;

– utrwalenie wiadomości na temat zdrowego odżywiania się i ważnej roli warzyw, owoców oraz produktów mlecznych w codziennej diecie;

– skomponowanie II śniadania.

Śniadanie powinno dostarczać dużo energii, aby dziecko mogło zacząć dzień aktywnie i w dobrym humorze. Poza tym organizm potrzebuje po nocnej przerwie porządnej porcji witamin, składników mineralnych i błonnika, aby funkcjonować na najwyższych obrotach przez całe przedpołudnie. Dzieci, które regularnie jedzą dobrze skomponowane śniadania, są radosne, lepiej się uczą, a nawet mają lepszą odporność. Drugie śniadanie jest równie ważne jak pierwszy posiłek. Od czasu dostarczenia organizmowi minęło kilka godzin, więc należy uzupełnić zużytą energię, zwłaszcza dziecku, któremu intensywna praca umysłowa dużo jej pochłania.

Jakie powinno być II śniadanie?

Kolorowe – oznacza, że dużo w nim witamin. Doskonałym dodatkiem do kanapek mogą być liście sałaty, papryka, ogórek, również kiszony. Warto wziąć do szkoły nie tylko owoce, ale również rzodkiewki, obrane marchewki, pokrojoną w kawałki paprykę. Bardzo ważne jest, by wziąć ze sobą do szkoły coś do picia. Może to być np. sok marchewkowy, pitny jogurt naturalny czy buteleczka wody niegazowanej.

Doskonale wiedzą o tym uczniowie klasy 1b, którzy samodzielnie przygotowywali smaczne i zdrowe drugie śniadanie tworząc śmieszne kanapki.


Skip to content