DNI JĘZYKÓW OBCYCH

22 kwietnia 2021 r. uczniowie z klasy 8a i 6a uczestniczyli w obchodach Dni Językowych organizowanych przez Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr V w Opolu. Mimo pandemii, dzięki współpracy z liceum, mogliśmy w ciągu jednego dnia teleportować się w różne zakątki świata i szlifować język angielski. Spotkania odbywały się online, dzięki uprzejmości organizatorów i wolontariuszy Biblioteki Obcojęzycznej WBP w Opolu, uczniowie mogli przenieść się do USA i posłuchać wykładu Pani Julii Dickenson, która bardzo ciekawie opowiadała o swoim kraju, zainspirowała młodzież kulturą, tradycjami i atrakcjami poszczególnych stanów, a nasze dzieci poczuły satysfakcję z umiejętności posługiwania się językiem angielskim i doskonale poradziły sobie w konwersacjach z Amerykanką.

Następnie przenieśliśmy się na zajęcia z kultury Chin i języka chińskiego, prowadzone przez Pana Huberta Żaka, który również prowadził spotkanie w języku angielskim, wprowadzając elementy języka chińskiego. Dzięki takim kontaktom, nasi uczniowie jeszcze bardziej utwierdzają się w przekonaniu, że warto się uczyć języków obcych, poznawać nowe kultury i inspirujących ludzi.  Interkulturowość to nasze okno na świat, a języki obce są narzędziem w rękach naszych dzieci! Dziękujemy za zaproszenie.

Koordynator szkolny/opracowanie:  Magdalena Grześkowicz