Dentobus, klasy 1-3

Szanowni Państwo, Drogie Dzieci klas 1-3

w dniu 22.02. 2021r. o godz. 9.00 do naszej placówki przyjedzie Gabinet Stomatologiczny Na Kółkach – Dentobus, którego zadaniem jest profilaktyka przeciwpróchnicowa oraz leczenie próchnicy w jamie ustnej. Warunkiem udziału w programie jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna prawnego.
nr tel. do koordynatora:537 424 428, dentobusopole@gmail.com

PROCEDURA POSTĘPOWANIA HIGIENICZNEGO W Gabinecie Stomatologicznym ( DENTOBUSIE) PODACZAS PANDEMII

1.GABINET STOMATOLOGICZNY PRZYGOTOWANY DO PODJĘCIA OPIEKI NAD DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ SZKOLNĄ – ZDEZYNFEKOWANY ŚRODKAMI P/WIRUSOWYMI, w tym powierzchnie płaskie, meble, stolik zabiegowy, sprzęt medyczny , wszystkie akcesoria znajdujące się się w zabudowie, klamki, uchwyty.

2.LEKARZ STOMATOLOG WRAZ Z PERSONELEM POMOCNICZYM ROZPOCZYNAJAC PRACĘ W GABINECIE ZAKŁADA ODZIEŻ OCHRONNĄ NA CZAS PRACY tj. komplety flizelinowe jednorazowe, maseczki, przyłbice, gogle, rękawiczki jednorazowe

  • GABINET DEZYNFEKOWANY jest po każdym pacjencie środkami do szybkiej dezynfekcji

  • 1X W CIAGU DNIA ( PO ZAKOŃCZONEJ PRACY) GABINET JEST ZAMGŁAWIANY ŚRODKAMI DEZYNFEKCYJNYMI DZIAŁAJĄCMI NA WIRUSY ( karty charakterystyki dostępne w gabinecie).

3. GABINET ZAOPATRZONY JEST W ŚRODKI DEZYNFEKCYJNE DO RĄK ORAZ POWIERZCHNI.

4.GABINET WYPOSAŻONY JEST W ODZIEŻ OCHRONY OSOBISTEJ FARTUCHY FLIZELINOWE, MASECZKI, RĘKAWICZKI, PRZYŁBICE, GOGLE A TAKŻE JEDNORAZOWE OCHRONIACZE NA BUTY

5. GABINET BĘDZIE SYSTEMATYCZNIE WIETRZONY, DENTOBUS ( CZĘŚĆ GABINETOWA JEST WYPOSAŻONA W WYSOKIEJ KLASY WENTYLACJĘ i WYCIĄGI MECHANICZNE)

PROCEDURY DOTYCZĄCE OPIEKI STOMATOLOGICZNEJ W MOBILNYM GABINECIE STOMATOLOGICZNYM ( DENTOBUSIE ) W CZASIE PANDEMII ZGODNIE Z WYTYCZNYMI KRAJOWYCH KONSULTANTÓW

Wyposażenie gabinetu STOMATOLOGICZNEGO w środki dezynfekcyjne do dezynfekcji powierzchni, środki do dezynfekcji rąk, rękawice jednorazowe, maseczki z filtrem FFP2 oraz FFP3, okulary ochronne lub przyłbice, fartuchy barierowe.

  • W czasie świadczeń profilaktycznych i leczniczych personel medyczny poza rutynowymi czynnościami higieny rąk powinien zastosować środki ochrony osobistej: maska chirurgiczna, okulary ochronne lub przyłbice, rękawice, jednorazowy fartuch flizelinowy.

  • W trakcie udzielania świadczeń w gabinecie powinien przebywać tylko 1 uczeń, który dezynfekuje ręce niezwłocznie po wejściu do gabinetu ( DOZOWNIK BEZDOTYKOWY WRAZ Z PŁYNEM NA WYPOSAŻENIU DENTOBUSU)

  • Uczeń ( pacjent ) wchodząc do Gabinetu Stomatologicznego, musi wejść w maseczce zasłaniającej nos i usta, następnie ma mierzoną temperaturę termometrem bezdotykowym dezynfekuje ręce i siada na fotelu zabiegowym.

  • Na prośbę personelu medycznego ściąga maseczkę i przepłukuje jamę ustną roztworem płynu z chlorheksydyną ( działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe)

  • Po zakończonym zabiegu pacjent zakłada maseczkę i wychodzi do strefy szkolnej, realizując zasady poruszania się po placówce szkolnej.

  • Obowiązuje częste wietrzenie gabinetu, po każdej klasie.


Skip to content