ELIMINACJE SZKOLNE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO W JĘZYKU ANGIELSKIM DLA DZIECI

W dniu 27.05.2022 r. odbył się szkolny etap 15.Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Języku Angielskim dla szkół podstawowych, w którym udział wzięło 25 uczniów. Głównym celem konkursu jest popularyzowanie poezji i prozy w języku angielskim dla dzieci oraz pogłębianie umiejętności językowych. Uczestnicy konkursu byli oceniani według następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny i umiejętności językowe.

Z radością informujemy, że komisja konkursowa ogłosiła następujące wyniki:

• W kategorii klas I-III:

I miejsce: Patrycja Stanek – klasa IC

II miejsce: Julia Żyła – klasa IIIB

III miejsce: Michalina Basaj – klasa IIC

• W kategorii klas IV-V:

I miejsce: Filip Żabiński – klasa IVC

II miejsce: Nadia Stanosz – klasa IVA

III miejsce: Tymon Zimerman – klasa IVC

• W kategorii klas VI-VIII:

I miejsce: Martyna Miedzińska – klasa VIA

II miejsce: Julia Matjas – klasa VIIC

III miejsce: Hanna Żaglewska – klasa VIIC

Osoby wyżej wymienione będą reprezentować naszą szkołę na 15. Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Języku Angielskim w Opolu w dniu 20 czerwca 2022 r.
o godz. 10.00.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowanie: Magdalena Grześkowicz