Międzynarodowa Akcja Sprzątania Świata

Już po raz 28 w Polsce odbyła się Międzynarodowa Akcja Sprzątania Świata  – z tej okazji wszystkim uczniom naszej szkoły przybliżono ideę  i główne założenia przedsięwzięcia oraz zalety segregacji odpadów. Tegoroczne hasło brzmiało: „Myślę – więc nie śmiecę”. W związku z akcją wszystkie klasy wzięły udział w Szkolnym Konkursie Ekologicznym na temat selektywnej zbiórki śmieci.

W klasach pierwszych konkurs polegał na wrzuceniu realnych śmieci do odpowiednich pojemników ustawionych na szkolnych korytarzach. Uczniowie klas drugich otrzymali karty pracy z zadaniem połączenia każdego przedmiotu z odpowiednim kontenerem. Uczniowie klasy trzeciej mieli rozwiązać krzyżówkę ekologiczną z hasłem „Dbam o środowisko” oraz dodatkowo dla chętnych rebusy również o tematyce ekologicznej. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą świadomością ekologiczną.

Starsi uczniowie mieli nie tylko posegregować wirtualne śmieci, ale także podać rodzaje pojemników lub miejsca, do których powinny one trafić .W kategorii  4-8 zwyciężyła klasa 8B, na drugim miejscu uplasowały się ex aequo klasy 5a, 6a, 7c i 8a. Taka wiedza na pewno wyjdzie naszej Ziemi na dobre!

Koordynatorki w klasach 1- 3 Barbara Bąk i Kornelia Chmiel

w klasach 4-8 Joanna Jabłońska i Karina Filusz