27 Miejsko – Gminny Konkurs Recytatorski klas I-IV

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, nasza szkoła ponownie, po raz 27. była gospodarzem i współorganizatorem (wraz z MGOKSiR w Zdzieszowicach) Miejsko – Gminnego Konkursu Recytatorskiego klas I-IV.

W ostatnim dniu maja 21 uczniów szkół Miasta i Gminy Zdzieszowice zaprezentowało recytacje wierszy znanych i lubianych autorów poezji dziecięcej.

W jury konkursu zasiadły panie:

Karolina Piksa – Specjalista ds. Organizacji Imprez w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Zdzieszowicach

Anna Maciołek – Dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Zdzieszowicach

Krystyna Kosowicz – emerytowana nauczycielka – biliotekarka PSP Nr 3, wieloletnia organizatorka poprzednich edycji Konkursu

Anna Szpak – emerytowana nauczycielka  bibliotekarka i polonistka

Barbara Koźmińska-Łania – nauczycielka polonistka

Zaprezentowane recytacje były na tak wyrównanym poziomie, że jury miało „twardy orzech do zgryzienia” przyznając recytatorom nagrody i wyróżnienia.

Wysłuchanie każdej recytacji było niezwykłą przyjemnością i ucztą dla ucha i ducha. Obok tradycyjnych: „Kaczki dziwaczki”, „Lokomotywy” czy „Samochwały” pojawiły się utwory o nieco bardziej współczesnej treści i tytułach – np. „W sieci”.

Tradycyjnie członkinie komisji w ocenie brały pod uwagę: dobór i rozumienie tekstu, interpretację, dykcję i ogólny wyraz artystyczny.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli:

W kategorii klas I:

Agata Wilkosz – I miejsce

Alicja Prefeta – II miejsce

Jagoda Koryczan – III miejsce

W kategorii klas II:

Michalina Basaj – I miejsce

Zuzanna Gałuszka i Piotr Klimek – równorzędnie III miejsce

W kategorii klas III:

Patrycja Królikowska i Julia Żyła – równorzędnie III miejsce

Jakub Kulik – wyróżnienie

Wszyscy zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy Konkursu otrzymali nagrody w postaci pięknie wydanych książek z wierszami, legendami i bajkami znanych autorów, ufundowane przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Zdzieszowicach.

Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich nauczycielek i nauczycieli  przygotowujących swoich podopiecznych do wystąpień, a także rodziców wspierających swoje dzieci w przygotowaniach.

Chwile oczekiwania na werdykt jury umilił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów naszej szkoły, za co serdecznie w imieniu organizatorów i uczestników dziękujemy 😊!

Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji Konkursu! Mamy więc nadzieję, że bez przeszkód spotkamy się za rok! Zapraszamy!

Organizatorki Konkursu:

Sabina Olczyk-Lepich