17 marca Dzień świętego Patryka

Dzień świętego Patryka, który obchodziliśmy 17 marca, nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Organizowane są parady, imprezy, koncerty, a na cześć patrona Zielonej Wyspy wznoszone są toasty. Również w Polsce święto zyskuje z roku na rok na popularności. Tego dnia odbywają się koncerty, imprezy i pokazy tradycyjnego tańca. To również dobra okazja na skosztowanie tradycyjnych irlandzkich potraw. My również świętowaliśmy ten dzień w naszej szkole. W ramach realizacji innowacji „Kompetencja interkulturowa w dydaktyce nauczania języka angielskiego” zostały przeprowadzone lekcje okolicznościowe wraz z quizami o Irlandii i jej patronie. Uczennice klasy 7C wykonały trójlistne koniczynki, które naklejały spotkanym osobom. Na zajęciach języka angielskiego zaprezentowano nowe przydatne słownictwo związane z tym świętem, irlandzkie tradycje, taniec narodowy tego kraju oraz quizy, w których nasi uczniowie świetnie się spisali. Najmłodsi poznali nową piosenkę o Leprikonie. Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka, zakładając coś zielonego na siebie, zdobiąc ubrania w zielone koniczynki i dekorując notatki w symbole irlandzkie.

Opracowanie: Magdalena Grześkowicz